Blog

Ev tadilatı, ev tamiratı, ev dekorasyonu, ev tadilat kredisi, ev tadilat fiyatları, ev tadilat işleri, ev tadilat dekorasyon, ev tadilat masrafları, ev tadilat kredisi veren bankalar, ev tadilat maliyeti, ev tadilat sözleşmesi örneği, ev tadilat istanbul, ev tadilat dekorasyonu istanbul

Ailemizle birlikte mutlu yaşam alanlarımız evlerimizi daha da güzel, şık ve modern olması için zaman zaman tadilat ve dekorasyon ihtiyacı duyabiliriz.

Ev tadilatı ya da ev dekorasyonu yaptırırken mağdur olmamak için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir.  TADİLASYON.com Uzmanları, ev tadilat ve dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıralıyor:

– Öncelikli olarak evde yaptırmak istediğiniz tadilat ve dekorasyon işlemlerini kafanızda netleştirin, tadilat ve dekorasyon işlerinizi yaptıracağınız firma yetkilileri ile iyice konuşun. Daha sonra yaptırmak istediklerinizi netleştirince evin neresinde yıkım yaptıracağınızı kesinleştirin. Daha sonra yıkım ekibini işe başlatın.

ev-tadilati
Ev Tadilatı

Ev tadilatı, ev tamiratı, ev dekorasyonu, ev tadilat kredisi

– Elektrik ve su tesisatınız eski mi, yenilenmesine gerek var mı? Musluk ve piriz ve anahtarların yerleri değişecek mi? Bu soruları kendinize sorun! Sorularını cevabını netleştirdikten sonra, elektrik ve su tesisatçısı çalışmaya başlayabilir.

– Yıkım yapıldıysa zaten duvarlar yeniden yapılacaktır. Ancak, yıkım yapılmayan duvarlarınızı kontrol ediniz. Daha düzgün duvarlar için alçı çekilmesi gerekebilir. Kartonpiyer yaptıracaksınız ya da mevcut kirişleri, köşebent kartonpiyerle süsleyecekseniz sırada bu aşama var. Ayrıca duvarların ve tavanların boyatılması da gerekecektir.

– Islak zemin olarak değerlendirilen mutfak, banyo ve tercihe bağlı olarak giriş ve antreye fayans ya da seramik kaplaması yapılacaktır. Burada, ürünün kalitesine, şıklığına ve kaydırmaz özellikli olmasına dikkat edelim.

Ev tadilat dekorasyon, ev tadilat masrafları, ev tadilat kredisi veren bankalar, ev tadilat maliyeti, ev tadilat sözleşmesi örneği

Fayans ya da seramik uygulaması yapıldıktan hemen sonra üzerine basmayın, ustanızın uyarılarını dikkate alın. Derz dolgusu yapıldıktan sonra, hem dolgunun kuruması hem de fayansların yerlerine iyice oturmaları için bir gün bekletilir.

Derz kuruduktan sonra yapılan temizlikten sonra fayans ya da seramik uygulamasında herhangi bir hata varsa ortaya çıkacaktır. Bu hataların giderilmesi için fazladan bir ya da iki kutu fayans ya seramik almayı unutmayın!

www.tadilasyon.com

Bir cevap yazın