PARKE DÖŞEME

Parke döşeme, ahşap veya bazen taş döşeme gibi görünmek için tasarlanmış sunta levhadan yapılmış hibrit bir zemin kaplamasıdır. Ev ve iş yerlerimiz başta olmak mekanlarda kullanım kolaylığı ve şıklığı sebebiyle tercih edilen ahşap parkeler, malzemeleri ve imal edilişlerine göre, türlere ayrılır. Günümüzde birçok çeşidi olmasına rağmen en çok kullanılan üç parke çeşidi vardır. Bunlar; laminat parke, masif parke ve lamine parke dir.

MASİF PARKE NEDİR?
Isı ve yalıtımı iyi olan masif parke; tek katmanlı, tamamı tek tip kaliteli ağaçtan oluşan, homojen döşeme parke türüdür. Masif parke aynı zamanda uzun ömürlüdür.

LAMİNE PARKE NEDİR?
Genellikle 3 katmandan oluşan lamine parke, ahşap katmanlarının üst üste bindirilmesiyle oluşur. Tamamen doğal olan, lamine parke, cilalanmış ve yağlanmış olduğu için kullanıma hazır bir üründür. Lamine parke uzun ömürlü bir parke türüdür.

DETAYLI BİLGİ İÇİN İLETİŞİM
Web: www.tadilasyon.com
e-mail: info@tadilasyon.com
Tel: +90 532 414 53 97

LAMİNAT PARKE NEDİR?

Laminat parke, ahşap veya bazen taş döşeme gibi görünmek için tasarlanmış sunta levhadan yapılmış hibrit bir zemin kaplamasıdır. 1977 yılında İsveç’te icat edildikten sonra laminat parke, günümüzde oldukça sık kullanılan zemin kaplama malzemesi olmuştur. Laminat parke, diğer türlerin aksine doğal malzemelerden oluşmazken, dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bol çeşidi bulunan laminat parkelerin, evlerin haricinde son zamanlarda, iş yerlerinde de (dükkan, magaza, ofis) sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Daha doğal ve şık görünümüyle birçok evde tercih edilen laminat parke ile ahşabın doğal özünü mekânlarınızda yansıtabilirsiniz.

komple_tadilat_isleri

LAMİNAT PARKENİN YAPISI

Laminat parke, aşınma, tasarım, çekirdek ve arka tabaka olmak üzere 4 katmandan oluşur. Her katman farklı bir amaca hizmet eder ve yüksek ısı ve yoğun basınç kullanılarak bir araya getirilir. İşte laminat parkelerin katmanları;
Arka Katman: Alt katman; tahtanın neme karşı korunmasından sorumludur ve zemini dengeler.
Çekirdek Katmanı: Arka katmanın üstünde; girinti ve nemden koruyan dayanıklı, yüksek yoğunluklu bir levhadır.
Tasarım Katmanı: Çekirdek katmanın üzerinde; Zeminin yüzey görünümünün yüksek çözünürlüklü bir fotoğrafı var.
Üst katman: Solmaya, lekelere ve yüzey yanmalarına karşı koruyan, alüminyum oksitten yapılmış şeffaf bir tabakadır.

LAMİNAT PARKE PLASTİK Mİ?

Yaygın inanışın aksine, laminat parke plastikten yapılmamıştır. İlk yıllarda, laminat satın alınabilirlik için fedakârlıktan dolayı görünüm ve tasarım nedeniyle plastikten yapılmış gibi görünüyordu. Şimdi, yenilikçi üretim nedeniyle, laminat masif parke veya taş gibi görünüyor, ancak çok daha uygun fiyatlı.
Plastik laminat, kasap kâğıdı, folyo, basılı kâğıt ve ahşap kaplama gibi ağaç ürünlerine veya kumaşa melamin ve fenolik reçine emdirilmesi ve bu katmanların ısı ve basınç altında eritilerek üst üste yapıştırılması ile oluşan sert bir kaplama malzemesidir.
Plastik laminat, tezgâh üstleri mobilyalar, kapılar ve duvar panelleri için uzun ömürlü, ısı ve suya dayanıklı yüzey kaplaması sağlar. Ayrıca, düzgün yüzeyli kontrplak, odun lifi levha, ahşap yonga levhası ve benzeri taban malzemeleri üzerine de uygulanabilmektedir. İnşaat sahasında yüzey yapıştırıcısıyla veya üretim aşamasında basınç altında, ısıyla çalışan yapıştırıcılarla birleştirilir.

komple_tadilatt_1

LAMİNAT NE KADAR DAYANIKLIDIR?

Laminat, çok katmanlı yapısı nedeniyle son derece dayanıklı bir üründür.
Laminat çizilmeye, solmaya karşı dayanıklıdır ve temizlenmesi kolaydır.
Laminatın dayanıklılığı yoğun trafiğin emilimini sağlar ve etrafta dolaşan çocuklar ve evcil hayvanları olan aktif aileler için ideal bir döşeme seçeneğidir.
Bu ürün mutfaklar ve banyolar için iyidir, ancak bir nem bariyeri gibi uygun önlemler alındığında, ancak bu ürün yüksek neme sahip alanlar için önerilmez.
Uygun bakım ile laminat 1. gün kadar iyi görünebilir.

LAMİNAT PARKENİN AVANTAJLARI

Piyasadaki tüm farklı döşeme seçenekleri arasında en popüler seçeneklerden biri olarak kabul edilen laminat döşeme ve vinil döşeme. İnsanların laminat parkeyi sevmesinin birçok nedeni var.
Maliyet etkin olmasının yanı sıra, laminat parkenin seçilmesinin en iyi yanı parke döşemeden sakıncalı kalmadan, parke döşemeden çok daha büyük avantajlar sunuyor. Laminat parke daha hızlı monte edilebilecek şekilde üretilmiştir.
Anti-statik özelliğiyle toz tutmayan laminat parke aynı zamanda anti alerjiktir, güneş ışığından da etkilenmez.
Laminat parkenin avantajlarından bir kaçı, leke tutmayışı, temizliğinin kolay, darbelere karşı dayanıklı ve çizilmeye karşı sağlam olmasıdır.
Laminat parkenin bakımı çok kolaydır, elektrik süpürgesiyle süpürülüp nemli bezle silinir.
Ancak suyun dikişler arasına girmesi durumunda laminat parkenin şişmesine neden olabileceği için bu konuda daha hassas davranılmalıdır. Darbelere dayanaklı olan laminat parkeyi ayrıca, yerden ısıtmalı sistemlerde güvenle kullanılabilirsiniz.

LAMİNAT PARKE İLE LAMİNE PARKE ARASINDAKİ FARK
Lamine parke yüzde 100 doğal bir malzemedir sadece işlem görmüştür bu iklimleme ve kurutma gibi işlemlerden sonra presslenmesi onu rutubete karşı daha dayanıklı hale getirir. Laminat parkede ise arada mdf kullanılır ve doğal bir malzeme değildir. Preslenmiş talaş üzerine reçine emdirilmiş kâğıt baskıdır.

tadilasyon_iletisim

PARKE DÖŞEME İŞÇİLİK FİYATLARI

Evinize ya da işyerinize laminat parke yaptırmak istediğinizde laminat parke fiyat, laminat parke fiyatları 2020, laminat parke hesaplaması laminat parke döşeme fiyat, laminat parke montaj fiyatları ne kadardır şeklindeki sorunuza cevap arayacaksınız. Laminat parke döşeme işçilik fiyatı metrekare üzerinden hesaplanarak verilir. Laminat parke döşemesi nde fiyatlandırma yaparken, malzeme dahil ya da sadece işçilik fiyatı olarak iki ayrı biçimde hesap çıkarılır. Laminat parke birim fiyat, laminat parke en uygun, laminat parke fiyatları, laminat parke fiyatları en ucuz, laminat parke ucuz fiyatları, laminat parke modelleri.

PARKE USTASI

25 yılı aşkın tadilat ve dekarosyon alanında yüzlerce başarılı projeye imza atan TADİLASYON İstanbul Laminat Parke firmaları arasında önemli bir yere sahiptir. TADİLASYON bünyesindeki parke ustası, parke ustalaları, laminat parke ustası laminat parke ustaları, şehrin her yerinde müşterilerimizin talepleri doğrultusunda laminat parke uygulama, laminat parke yenileme, laminat parke tadilat ve tamirat, parke süpürgeliği, parke süpürgelik montajı, lamine parke montajı, laminat parke ve montaj hizmeti vermektedir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN İLETİŞİM
Web: www.tadilasyon.com
e-mail: info@tadilasyon.com
Tel: +90 532 414 53 97

 

PARKE FİYATLARI

Parke fiyat, parke fiyatları, parke nedir, laminat parke renkleri, parke ustası, laminat parke döşeme.
Laminat parke tamiri, laminat parke İstanbul, laminat parke birim fiyat, laminat parke bakımı, laminat parke döşeme fiyat, laminat parke en ucuz, laminat parke ucuz, laminat parke en uygun.
Laminat parke fiyatları, laminat parke fiyatları en ucuz, laminat parke firmaları, laminat parke fiyatları laminat parke fiyatları 2019, laminat parke hesaplama, laminat parke herşey dahil fiyatları, laminat parke hesaplaması.

Laminat parke işçilik, laminat parke işçiliği, laminat parke fiyat listesi, laminat parke modelleri, laminat parke modelleri renkleri, laminat parke m2 fiyatı, laminat parke montaj, laminat parke metresi, laminat parke ne kadar.

PARKE ÖRNEKLERİ

Laminat parke nasıl yapılır, laminat parke örnekleri, laminat parke ölçüleri ve fiyatları, laminat parke ölçüsü nasıl alınır, laminat parke uygulama fiyat, laminat parke ustaları, laminat parke uygulamaları, laminat parke ucuz fiyatları.

Laminat parke ve lamine parke arasındaki fark, laminat parke ve işçilik fiyatları, laminat parke yenileme, laminat parke yaptırırken nelere dikkat edilmeli, laminat parke yeni modeller.
Laminat parke fiyatları 2019, laminat parke fiyatları 2020, laminat parke fiyatları 2021, laminat parke fiyatları 2022, laminat parke fiyatları 2023, laminat parke fiyatları 2024, laminat parke fiyatları 2025.
Laminat parke modelleri 2019, laminat parke modelleri 2020, laminat parke modelleri 2021, laminat parke modelleri 2022, laminat parke modelleri 2023, laminat parke modelleri 2024, laminat parke modelleri 2025.

Bir cevap yazın